نظافت راه پله

نظافت راه پله

1397/10/3 سارا سلیمان پور
نظافت راه پله بخشی از نظافت مشاعات در ساختمان های مسکونی و تجاری می باشد. نظافت برج، نظافت مجتمع مسکونی، نظافت مجتمع تجاری، نظافت شهرک ها همگی شامل نظافت راه پله می گردند.

نظافت راه پله و نکاتی در این خصوص

نظافت راه پله بخشی از نظافت مشاعات در ساختمان های مسکونی و تجاری می باشد. نظافت برج، نظافت مجتمع مسکونی، نظافت مجتمع تجاری، نظافت شهرک ها همگی شامل نظافت راه پله می گردند. شرکت های خدماتی نظافتی قادر به اعزام نیروهای نظافتی خود به منظور ارائه خدمات نظافت مشاعات به مشتریان خود می باشد. به منظور نظافت راه پله می بایست نکاتی مد نظر نیروهای نظافتی اعزامی قرار گیرد که در ادامه به تعدادی از مهم ترین این نکات اشاره خواهیم نمود.    

نکاتی در خصوص نظافت راه پله  در ساختمان های تجاری و مسکونی

نظافت نرده ها فراموش نشود

نظافتچی اعزامی از سوی شرکت خدماتی نظافتی به هنگام نظافت راه پله می بایست نرده های راه پله را نیز مد نظر خود قرار دهد. ساکنین ساختمان های مسکونی به هنگام عبور از پلکان، ممکن است دست خود را به نرده های پلکان گرفته و با پلکان تماس پیدا نمایند. به همین دلیل، نظافت نرده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نمی بایست مورد غفلت واقع گردد. زیرا نظافت نرده ها می تواند منجر به تامین سلامتی و بهداشت ساکنین منازل و نیز کارکنان مجتمع های تجاری و شرکت ها گردد.


ثبت سفارش از طریق وبسایت


نظافت پلکان از بالاترین طبقه ساختمان مربوطه آغاز گردد

نظافت راه پله  می بایست از بالاترین طبقه ساختمان آغاز گردد. علت این امر، این است که به هنگام شستشوی راه پله با آب و سایر مواد شوینده، آلودگی هر طبقه به طبقات پایینی ریخته و تا رسیدن به طبقه اول، تمامی پله ها تمیز خواهد گردید. 

نظافت پادری ها فراموش نشود

از دیگر نکاتی که نظافتچی اعزامی از سوی شرکت خدماتی نظافتی می بایست مد نظر خود قرار دهد، نظافت پادری ها می باشد. در هر بار نظافت راه پله ، نیروی نظافتی می بایست پادری جلوی درب منازل مسکونی، شرکت ها و واحدهای تجاری را شستشو نمایند. پس از شستشوی پادری ها، نیروهای نظافتی می بایست آنها را پهن نموده تا خشک شوند و سپس، دوباره آنها را جلوی درب واحدهای مسکونی و تجاری قرار دهند.  


ثبت سفارش از طریق تلگرام


نظافت پاگردها فراموش نشود

پاگردها محل استراحت مردم به هنگام عبور از راه پله می باشند. همچنین، افرادی هم که از آسانسور برای تردد استفاده می نمایند، از پاگردها عبور می نمایند. به همین دلیل، به هنگام نظافت راه پله در ساختمان های تجاری و مسکونی، نظافت پاگردها نیز اهمیت داشته و این فرایند شامل نظافت کف و نظافت شیشه های پنجره های پاگرد می باشد.