نظافت منزل


امروزه انسان های پر مشغله ، دیگر زمانی برای انجام کارهای منزل خود مخصوصا نظافت منزل را ندارند و بیشتر تمایل به سپردن کارهای نظافت منزل خود به شرکت های خدماتی نظافتی متعهد و با سابقه دارند. شرکت خدماتی موج نو با داشتن 12 سال سابقه و تجربه کاری در حوزه خدمات نظافت ، آماده ارائه بهترین و متعهد ترین نیرو های خدمات نظافت منزل به شما عزیزان در شهر تهران می باشد. شما عزیزان می توانید برای ثبت سفارش از طریق این صفحه اقدام کنید.

مشاهده بیشتر

سوالات پر تکرار

ارائه خدماتی چون دیوارشویی و نظافت پنجره ها برای نیروی نظافتی آقا راحت تر بوده و این نیرو به هنگام نظافت منزل مشتری، می توانند چنین خدماتی را نیز ارائه نماید. اما تنها تعداد اندکی از نیروهای نظافتی خانم قادر به ارائه خدمات نظافت در حوزه دیوارشویی و نظافت پنجره می باشند. همچنین، دستمزد نیروی نظافتی خانم به هنگام ارائه چنین سرویس هایی، بیشتر از نیروی نظافتی آقا می باشد. به عنوان مثال، هزینه 8 ساعت نظافت منزل توسط خانم جوان به همراه دیوارشویی و نظافت شیشه ها، 120 هزارتومان می باشد.
از آنجا که جلب رضایت مشتری و نیز ارائه خدمات نظافت در بالاترین سطح کیفی سرلوحه کار شرکت خدماتی موج نو می باشد، همواره پس از حصول اطمینان از جلب رضایت مشتری، شرکت اقدام به تسویه حساب با نیروی نظافتی خواهد نمود. با این وجود، اگر پس از تسویه حساب نیز مشتری نارضایتی خود را به شرکت خدماتی اعلام نماید، شرکت در جهت رفع نواقص و جلب رضایت مشتری گام بر خواهد داشت.
از آنجایی که رضایتمندی مشتری از اولویت های شرکت خدماتی موج نو می باشد، عموما یک روز پس از ارائه خدمات نظافت به مشتری، از سوی شرکت خدماتی با وی تماس برقرار شده و میزان رضایت وی از ارائه خدمات و همچنین، پیشنهادات و انتقادات وی در خصوص چگونگی ارائه خدمات نظافت مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت نارضایتی مشتری، شرکت خدماتی سعی در جلب رضایت وی خواهد نمود.
با توجه به اینکه عمدتا خانم ها در جریان جزئیات امور منزل می باشند، پیشنهاد می گردد که خانم خانه برای ثبت سفارش نظافت منزل توسط خانم اقدام نمایند. به هنگام نظافت منزل توسط خانم، تناسب نوع کار با نیروی نظافتی خانم می بایست مد نظر قرار گیرد. انجام اموری چون تخلیه چاه و نظافت مشاعات (راه پله) برای نیروی نظافتی خانم توصیه نمی گردد. به هنگام نظافت منزل توسط خانم، به جهت معذب نبودن نیروی نظافتی خانم، بهتر است دست کم یک خانم در منزل حضور داشته باشد.
بر خلاف تصور عموم مبنی بر ارجحیت نیروهای نظافتی خانم در ارائه خدمات نظافت و انجام کارهای ظریف منزل، شرکت خدماتی موج نو اقدام به آموزش و تربیت نیروهای نظافتی آقا با کیفیت خدمات نظافت قابل رقابت با خانم ها نموده است. این نیروهای نظافتی قادر به انجام امور ظریف منزل مانند آشپزی می باشند.
برخی از نیروهای نظافتی به هنگام نظافت منزل به منظور افزایش تاثیر پاک کنندگی مواد شوینده، اقدام به ترکیب این مواد با یکدیگر می نمایند. لازم به ذکر است که این ترکیب می بایست به صورت اصولی و با بهره گیری از دانش و تجربه نیروی نظافتی متخصص صورت پذیرد. در غیر این صورت، ترکیب شوینده ها نه تنها در فرایند نظافت منزل موثر نخواهد بود، بلکه خطرناک نیز بوده و ممکن است منجر به تولید گازهای سمی گردد. به عنوان مثال، ترکیب جرمگیر (جوهر نمک) با سایر شوینده ها (به ویژه سفید کننده) بسیار خطرناک می باشد
برخی شرایط مانند وجود حیوانات خانگی در منزل مشتری، بر نحوه عملکرد نیروی نظافتی به ویژه نیروی نظافتی خانم اثرگذار می باشد. به همین دلیل، مشتریان می بایست به هنگام ثبت سفارش، شرایط منزل خود را به وضوح برای شرکت خدماتی شرح دهند تا شرکت بتواند مناسب ترین نیروی نظافتی را اعزام نماید
به هنگام ارائه خدمات نظافت به صورت کنتراتی، به دلیل مشخص بودن مسیر کار از نقطه شروع تا پایان، عمدتا نیاز به حضور مشتری نبوده و نیروی نظافتی اعزامی می تواند کار خود را طبق برنامه از پیش تعیین شده انجام داده و در انتها کار را به مشتری تحویل دهد. اما هنگام ارائه خدمات نظافت به صورت ساعتی، مشتری می بایست در محل حضور داشته باشد تا نیروی خدماتی بتواند با توجه به خواست و سلیقه مشتری، به ارائه خدمات نظافت پرداخته و رضایت مشتری را جلب نماید
به هنگام نظافت منزل تخلیه به دلیل آثار به جا مانده از اسباب کشی و بازسازی منزل، نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری برای نظافت منزل می باشد. همچنین، برخی قسمت ها در منازل مبله برای نظافت در نظر گرفته نمی شوند. اما در نظافت منزل تخلیه، می بایست تمامی شیشه ها، دیوارها و سایر قسمت های منزل تمیز شوند. همچنین، در نظافت منزل تخلیه می بایست پس از نقاشی، با کاردک به لکه گیری پرداخت. و این فرایند، زمان بر می باشد.
بهترين زمان برای رزرو نيروهای متخصص ارائه دهنده خدمات نظافت منزل ، حداقل دو روز پيش از اعزام نيرو میباشد. همچنين، به منظور ثبت سفارش خدمات نظافت در همان روز، نياز به حداقل دو ساعت زمان برای انجام هماهنگي های لازم می باشد.
تجهيزات مورد نياز برای نظافت منزل عمدتا حجيم بوده و حمل آنها دشوار می باشد. بنابراين، ترجيحا تامين تجهيزات و مواد شوينده مورد نياز برای نظافت منزل بر عهده مشتری می باشد. ولی در صورتی که مشتری برای تامين تجهيزات و مواد شوينده نظافت منزل درخواستی ثبت کند، شرکت می تواند با ارائه فاکتور خريد، اقلام درخواستی را ارسال نمايد.
خدمات نظافت شامل اين موارد می باشد: 1- خدمات نظافت منزل خالی يا مبله 2- خدمات نظافت محل کار 3- خدمات نظافت مشاعات( راه پله). با توجه به انتخاب نوع خدمات نظافت می توانيد مطلوب ترين متخصص را به لحاظ جنسيت و شرايط جسمی انتخاب کنيد. به عنوان مثال، برای خدمات نظافت منزل خالی، با توجه به سختی و حجم کار (ديوار شويی و نظافت شيشه و پنجره) انتخاب نيروی نظافتی آقا مناسب‌تر است. توجه داشته باشيد زمانی که می خواهيد از نيروی نظافتی خانم برای ارائه خدمات نظافت منزل استفاده کنيد، حداقل يک خانم در محل حضور داشته باشد. به منظور آسودگی خاطر، پيشنهاد می شود حداقل از دو روز قبل‌، برای ثبت سفارش خدمات نظافت خود اقدام نماييد.
در بيشتر مواقع بخش اعظم نظافت منزل خالی، شامل ديوار شويی و نظافت شيشه و پنجره می باشد. با توجه به سنگين بودن کارهای ذکر شده، نيروی خدماتی آقا دارای عملکرد بهتر و بازدهی بالاتری خواهد بود.همچنين، استخدام نيروی خدماتی آقا هزينه کمتری نيز در بر خواهد داشت.
در حوزه خدمات نظافت، برخی خدمات نظافتی سنگین تر و فراتر از خدمات نظافت عمومی می باشند. از جمله این موارد عبارتند از : شستشوی فرش، موکت، سقف و مواردی از این دست. در صورتی که نیروی نظافتی به ارائه این خدمات نظافت به مشتری بپردازد، هزینه نظافت به صورت متری و بر اساس مساحت فرش، موکت و سقف محاسبه شده و این هزینه، به دستمزد ساعتی کار نیروی نظافتی اضافه خواهد شد.
در صورت نیاز به جابجایی اثاثیه در حین نظافت منزل، این کار توسط نیروی نظافتی اعزامی بدون هیچ گونه هزینه اضافی صورت می پذیرد. ولی به منظور افزایش بهره وری و کیفیت کار، بهتر است مشتری به هنگام ثبت سفارش خدمات نظافت، موضوع را با شرکت در میان بگذارد تا شرکت خدماتی نیروی مناسب این کار را اعزام نماید. ولی جابجایی های خارج از واحد مسکونی، جزء خدمات جابجایی اثاثیه بوده و در چنین شرایطی مشتری ملزم به پرداخت هزینه جابجایی خواهد بود.
در صورتی که دریافت خدمات نظافت در حوزه نظافت منزل و یا نظافت محل کار مشتری دارای روندی تکرار شونده باشد، مشتری می تواند سفارش خدمات نظافت خود را به صورت خودکار و در بازه های زمانی مشخص تکرار نماید. مزایای سفارش دوره ای خدمات نظافت عبارت است از: برنامه ریزی دقیق و آسودگی خاطر مشتری نیروی نظافتی مطلوب مشتری به صورت ثابت در رزرو مشتری باقی می ماند. مشتری به منظور دریافت خدمات نظافت نیاز به تماس و هماهنگی مجدد نداشته و شرکت خدماتی اقدام به انجام تمامی هماهنگی های لازم خواهد نمود.
دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات مشتریان در خصوص خدمات نظافت ارائه شده و نیز عملکرد نیروها، موجب پیشرفت کار شرکت خدماتی می گردد. در این راستا، یک روز پس از اتمام کار نیروی نظافتی، از سوی شرکت خدماتی با مشتری مورد نظر تماس گرفته شده و نظر وی را در خصوص خدمات نظافت ارائه شده، جویا می گردند. سپس شرکت خدماتی بلافاصله در جهت جلب رضایت مشتری و بهبود روند کاری پرسنل خدماتی خود اقدام خواهد نمود.
زمانی که محل ارائه خدمات نظافت دور از محدوده شهری باشد. زمانی که ساعت اتمام خدمات نظافت با توجه به فصول مختلف سال، از ساعت مشخص شده بگذرد. معمولا هزينه اياب و ذهاب نيروی ارائه دهنده خدمات نظافت ، در حد هزينه آژانس (تا سقف 20 هزار تومان) می باشد.
شرکت خدماتی پیش از استخدام نیروی نظافتی و در مرحله ثبت نام، تمامی مدارک هویتی به انضمام گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد را استعلام و از وی دریافت می نماید. همچنین، با توجه به تجربه بیش از یک دهه شرکت خدماتی موج نو در امر ارائه خدمات نظافت، این شرکت سعی در گزینش بهترین نیروهای واجد شرایط می نماید. همچنین، پس از طی مراحل اولیه استخدام نیروی نظافتی، نیروها تا مدتی صرفا برای نظافت مکان های عمومی مانند مشاعات اعزام شده و این مدت، عملکرد نیروها دائما از طریق مشتریان مورد ارزیابی قرار می گیرد. نیروی نظافتی پس از جلب اعتماد شرکت خدماتی و مشتریان، به منازل نیز اعزام می گردد. با این وجود، به جهت نظارت بر عملکرد نیروی نظافتی و نیز پیشگیری از هر گونه سوء تفاهمی، پیشنهاد می گردد که به هنگام حضور نیروی نظافتی، در منزل خود حضور داشته باشید.
شرکت خدماتی صرفا در خصوص ارائه خدمات نظافت هماهنگ شده با مشتری مسئول بوده و در خصوص سایر موارد چون معامله و داد ستد نیروی نظافتی با مشتری، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ندارد. در ضمن، با توجه به تجربه شرکت خدماتی موج نو ، این نوع داد و ستد توصیه نمی گردد.
شرکت خدماتی کلیه نیروهای نظافتی خود را از درخواست انعام از مشتری منع نموده است. اما در صورتی که مشتری پس از دریافت خدمات نظافت و خدمات منزل مورد نیاز خود، خواهان پرداخت انعام به نیروی نظافتی اعزامی باشد، دریافت انعام مانعی ندارد.
فقط در نظافت منزل 8 ساعته تهيه يک وعده غذايی بر عهده مشتری می باشد.در نظافت منزل 4 ساعته و کمتر، مشتری مسئوليتی برای تامين غذای نيروی خدماتی اعزامی ندارد.
مرسوم‌ترين زمان اعزام نيروی ارائه دهنده خدمات نظافت در شيفت‌های صبح و عصر می باشد. ولی در صورت ضرورت (مثلا هنگام درخواست خدمات نظافت برای مکان‌های پر رفت و آمد که در طول روز امکان نظافت آنها وجود ندارد) امکان اعزام نيروی ارائه دهنده خدمات نظافت در تمام طول شبانه روز امکان پذير می باشد. لازم به ذکر است که هزينه اعزام نيرو از ساعت 10 شب به بعد، بيست درصد بيشتر از حالت عادی می باشد.
کلیه هماهنگی ها در خصوص اعزام نیروی نظافتی صرفا از طریق شرکت خدماتی صورت می پذیرد. هماهنگی با شخص نیروی نظافتی، مورد تایید شرکت نبوده و شرکت خدماتی در چنین مواردی، هیچ گونه مسئولیتی به عهده نخواهد گرفت.
کلیه نیروهای ارائه دهنده خدمات نظافت شرکت موج نو چه به لحاظ کاری و چه به لحاظ رفتاری در سطح مطلوبی قرار داشته و همچنین، به طور دوره ای و پیوسته مورد آموزش های تئوری و عملی قرار می گیرند. با توجه به تجربه چندین ساله شرکت خدماتی موج نو در زمینه ارائه خدمات نظافت به مشتریان، عمده نارضایتی های به وجود آمده، مربوط به تفاوت سلیقه مشتری و نیروی نظافتی اعزامی می باشد. با این وجود، اگر نارضایتی مشتری در ساعت اول به شرکت اعلام گردد، شرکت به صورت رایگان اقدام به تعویض و جایگزین نمودن نیروی نظافتی خواهد نمود. اما اگر در انتهای کار مشتری اعلام نارضایتی نماید، شرکت به طرق مختلف (مانند عودت بخشی از مبلغ و یا تجدید ارائه خدمات نظافت به صورت رایگان) سعی در جلب رضایت مشتری خواهد نمود.
کلیه انتقادات صورت گرفته از نیروهای نظافتی، گرداوری شده و در جلسات و کلاس های آموزشی مطرح می گردند. بدین ترتیب، نیروهای نظافتی سعی در رفع نواقص و بهبود عملکرد خود می نمایند. بدیهی است در صورت بروز رفتار نامناسب از نیروهای نظافتی، شرکت به آنها تذکر داده و با این نیروها برخورد خواهد نمود.
هزینه نظافت منزل توسط آقا: هشت ساعت کاری 95 هزار تومان و چهار ساعت کاری 57 هزار تومان و هر ساعت اضافه کاری 12 هزار تومان هزينه دارد. هزینه نظافت منزل توسط خانم: هشت ساعت کاری 100 هزار تومان و چهار ساعت کاری 60 هزار تومان و هر ساعت اضافه کاری 13 هزار تومان هزينه دارد.
نیروی نظافتی اعزامی در صورت نیاز، با هماهنگی شرکت قادر به انجام اضافه کاری نیز می باشد. به مشتریان عزیز پیشنهاد می گردد که در خصوص زمان مورد نیاز برای نظافت منزل، تخمین درستی انجام دهند تا هنگام ثبت سفارش خدمات نظافت، بتوانند به درستی هماهنگی های لازم را با شرکت خدماتی به عمل آورند.همچنین، توجه به این نکته ضروری است که نیروی نظافتی خانم در قیاس با نیروی نظافتی آقا با محدودیت زمانی مواجه می باشد.
نیروهای نظافتی شرکت خدماتی موج نو عمدتا در محدوده سنی 22 تا 40 می باشند. این محدوده سنی، مناسب ترین بازه به منظور ارائه خدمات نظافت می باشد. با توجه به تنوع و کثرت نیروهای نظافتی شرکت خدماتی موج نو، در صورت نیاز مشتری، شرکت قادر به اعزام نیروی نظافتی خانم جوان و یا نیروی نظافتی آقای میانسال به منزل مشتری می باشد.
نصب پرده و خدمات جزئی تاسیساتی زیر شاخه خدمات تاسیساتی بوده و به منظور دریافت خدمات در این زمینه، به مشتریان پیشنهاد می گردد که از متخصصین تاسیساتی استفاده نمایند. اما در صورتی که مشتری درخواست نیروی نظافتی دارای مهارت فنی جزئی نماید، شرکت خدماتی قادر به اعزام نیروی مورد نظر می باشد.

دانستنی ها

نظافت برج در تهران

نظافت برج در تهران

شهر تهران امروز تبدیل به مرکز برج های ایران شده است و تعداد آنها هر روز بیشتر می شود. برج هایی که ساخت و ساز آنها هر روز بیشتر می شود و افراد زیادی را در خود سکنی میدهد. اکثر برج های تهران امروز در سمت چیتگر ، پردیس ،وردآورد و.. متمرکز شده اند و در آن قسمت ساخت و ساز های بیشتری
نحوه صحیح ضدعفونی خانه

نحوه صحیح ضدعفونی خانه

آشپزخانه قلب تپنده خانه است و عاری بودن آن از هرگونه میکروب و ویروس حائز اهمیت است. برای ضد عفونی کردن آشپزخانه از سینک ظرف شوئی آغاز کنید. سینک ظرف شوئی آلوده ترین نقطه آشپزخانه می باشد . برای آنکه تمامی کثیفی ها و میکروب های داخل ظروف در داخل سینک جمع میگردند از همین رو سینک محل بسیار مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها میباشد.
نظافت منزل تخلیه

نظافت منزل تخلیه

نظافت منزل تخلیه از سرویس هایی است که همه ما دست کم چند بار در زندگی خود تجربه می نماییم. کارگر نظافت در منزل تخلیه با توجه به نوع وظایف محوله، دارای مسئولیت های متفاوتی با کارگر نظافت در منزل
از بین بردن انواع لکه (بخش اول)

از بین بردن انواع لکه (بخش اول)

از بین بردن انواع لکه نیازی است که همه ما در زندگی روزمره خود با آن مواجه بوده و همواره به دنبال منبع اطلاعاتی و یا فردی آگاه می باشیم که ما را در این خصوص راهنمایی نماید. در این مقاله به روش از بین بردن انواع لکه اشاره کرده و در مقاله آتی با عنوان از بردن انواع لکه (بخش دوم) تعداد بیشتری از انواع لکه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.