نظافت راه پله و مشاعات

نظافت مشاعات و راه پله کنترات یکی از مهمترین خدماتی است که شرکت خدماتی موج نو به شرکت ها ، مجتمع های تجاری ، ساختمان های پزشکان ، پیمان کار های ساختمانی، آپارتمان ها ، ساختمان های مسکونی و ... ارائه می دهد. در نظافت مشاعات و راه پله کنترات آپشن تعیین ساعت و متر وجود ندارد و کارشناسان موج نو با بازدید از محل یا با دریافت اطلاعات کامل از شما عزیزان ، مبلغ و وجه قابل دریافت را متعاقبا اعلام می کنند. شرکت خدماتی موج نو موظف خواهد شد تا به صورت کنترات تمامی کار های نظافت راه پله و مشاعات را انجام دهد. شرکت خدماتی موج نو با داشتن 12 سال تجربه درخشان در حوزه ارائه خدمات نظافت و نظافت مشاعات و راه پله آماده ارائه خدمات به شهروندان شهر تهران می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر گزینه بیشتر را بزنید و متن کامل را بخوانید.

مشاهده بیشتر

سوالات پر تکرار

موج نو آماده عقد قرارداد با شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک است. مجتمع های تجاری و اداری و صاحبان برج ها می توانند جهت هماهنگی و دریافت مشاوره رایگان با شماره 02174402 تماس بگیرند و از خدمات نظافتی مشاعات کنترات (راه پله) در کوتاه ترین زمان برخوردار شوند.
کارشناسان موج نو بعد از اتمام ارائه خدمت نظافتی توسط نیرو، با مشتری تماس می گیرند در رابطه با نحوه عملکرد نیروی نظافتی و میزان رضایت از نظافت مشاعات کنترات (راه پله) نظرسنجی می کنند.
مشاعات شامل راه پله ها، پشت بام، پارکینگ، انباری، باغچه، محوطه و... می شود. اگر صاحبان برج ها و مجتمع های بزرگ تجاری و اداری تمایل داشته باشند، پیشنهاد می شود با توجه به گستردگی محل کار شرکت ها از خدمت نظافت مشاعات کنترات بهره مند شوند.
اگر صاحبان کسب و کارها و سازمان ها بخواهند مواد شوینده مورد نیاز توسط شرکت موج نو تامین شود، محصولات موردنیاز جهت نظافت تهیه شده و فاکتور آن به مشتری ارائه می شود. در غیر این صورت مشتری مواد شوینده لازم را برای نظافت در اختیار نیرو قرار می دهد.
اگر شرکت ها و صاحبان کسب و کار تمایل به استفاده از نیروی مشاعات کنترات (راه پله) دارند، کارشناس موج نو به محل کار مشتری فرستاده می شود تا با بررسی و برآورد مشاعات شرکت ها، تعداد نیروی موردنیاز و بازه زمانی نظافت را برای مشتری مشخص کند.
همه آموزش های لازم برای نظافت مشاعات کنترات (راه پله) برج ها و مجتمع ها و ... به نیروی نظافتی داده می شود و نیروی حرفه ای برای این منظور به محل کسب و کار مشتری فرستاده می شود.
همه دستورالعمل های لازم برای نظافت انواع ساختمان ها به نیروی نظافتی داده می شود.
شرکت ها می توانند حداقل تا 2 روز قبل از دریافت خدمت، برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
در صورت نیاز مشتری به امر جا به جایی وسایل و تجهیزات، از قبل انجام این امور در قرارداد لحاظ می شود در غیر این صورت نیرو موظف به جا به جایی وسایل در مشاعات نمی باشد.
برای شرکت های بزرگ سقفی برای به کار گیری نیروی نظافت مشاعات کنترات (راه پله) وجود ندارد اما شرکت های متوسط و کوچک می توانند تا 6 نیرو را در اختیار بگیرند.
کارشناسان موج نو به صورت منظم عملکرد نیرو را ارزیابی می کنند. همچنین نظرات و میزان رضایت مشتری ها هم بررسی می شود.
همه هزینه های ایاب و ذهاب بر عهده نیروی نظافتی است.

اپلیکیشن ثبت خدمات سرویک

تجربه 1+10 ساله موج نو را در اپلیکیشن سرویک به خانه های شما آورده ایم با سامانه هوشمند ارائه خدمات (servIQ) میتوان با چند حرکت ساده تمام خدمات مورد نیاز خود را از جمله نظافت منزل، نظافت محل کار، تشریفات و پذیرایی ، خدمات نگهداری از سالمند و کودک ،خدمات تاسیساتی، قالیشویی اثاث کشی و غیره و غیره را ثبت کنید و کارهایتان را با خیال راحت به سرویک بسپارید سرویک با تکیه بر پیشینه ای خود قادر هست تمام نیازهای خدماتی شما را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت مرتفع سازد سرویک موج نو زندگی