سرای سالمندان و خدمات قابل ارائه

سرای سالمندان و خدمات قابل ارائه

1397/9/3
سرای سالمندان از جمله مراکزی است که به منظور ارائه خدمات نگهداری از سالمند تاسیس می گردد. شرکت خدماتی موج نو قادر به رزرو سرای سالمندان برای شما مشتریان عزیز می باشد. خدمات پرستاری و مراقبت و نگهداری از سالمندان در این مراکز و به ویژه مرکز سرای سالمندان سپیدار، توسط نیروهای مجرب و آموزش دیده انجام می گردد.

سرای سالمندان و خدمات قابل ارائه

سرای سالمندان از جمله مراکزی است که به منظور ارائه خدمات نگهداری از سالمند تاسیس می گردد. شرکت خدماتی موج نو قادر به رزرو سرای سالمندان برای شما مشتریان عزیز می باشد. خدمات پرستاری و مراقبت و نگهداری از سالمندان در این مراکز و به ویژه مرکز سرای سالمندان سپیدار، توسط نیروهای مجرب و آموزش دیده انجام می گردد. در مراکز سرای سالمندان خدمات گسترده ای به سالمندان عزیز ارائه می گردد که شامل خدمات مراقبتی، پزشکی، تفریحی، درمانی و بسیاری خدمات دیگر می گردد. در ادامه این مقاله به بررسی برخی سرویس های قابل ارائه در سرای سالمندان خواهیم پرداخت.

سرای سالمندان و بررسی خدمات

خدمات پزشکی

خدمات پزشکی از مهم ترین سرویس های ارائه شده در سرای سالمندان می باشد. از آنجا که بسیاری از سالمندان بنا به کهولت سن دچار مشکلات جسمی و روحی متعددی می گردند، بنابراین، نگهداری از سالمندان در سرای سالمندان مستلزم ارائه خدمات پزشکی به آنها نیز می باشد. شرکت خدماتی موج نو با معرفی مرکز سپیدار به مشتریان خود، سالمندان عزیز را از خدمات پزشکی در بالاترین سطح ممکن بهره مند می سازد.

خدمات مراقبتی و پرستاری

خدمات مراقبتی و پرستاری از سالمندان از دیگر سرویس های مورد نیاز سالمندان می باشد. بدین منظور، نیروهای مراقبی که در سرای سالمندان حضور دارند، می بایست به مراقبت از سالمندان به نحوی بپردازند که سالمندان در سرای سالمندان به خود آسیبی نرسانند. همچنین، نیروهای مراقب می بایست داروهای سالمندان را به موقع و بر طبق زمانبندی معین به آنها بدهند و دستوراتی که پزشک در خصوص رژیم غذایی، پرهیز و سایر موارد در حوزه سلامت به سالمندان داده را پیاده سازی نمایند.   

خدمات توانبخشی

از دیگر خدمات مورد نیاز سالمندان، خدمات توانبخشی در سرای سالمندان می باشد. ممکن است سالمند به دلیل سکته و یا مشکلاتی دیگر، دچار ضعف حرکتی شده و یا برخی عضلاتش فلج شده باشد. همچنین، ممکن است سالمند مشکل تکلم پیدا کرده باشد. در تمامی این موارد، سالمندان با دریافت خدمات توانبخشی می توانند توانایی خود را تا حدود زیادی باز یافته و به زندگی عادی خود بازگردند.    

خدمات چشم پزشکی

سرای سالمندان می بایست قادر به سرویس دهی در تمامی حوزه ها به سالمندان عزیز باشد. یکی از تخصص های پزشکی که ضرورت آن در خصوص سالمندان پررنگ تر می گردد، تخصص چشم پزشکی می باشد. سرای سالمندان می بایست به صورت دوره ای چشم سالمندان را معاینه کرده و در صورت لزوم، عینک جدید برای آنها تجویز نمایند. همچنین، بیماری هایی چون آب مروارید و آب سیاه نیز در خصوص سالمندان می بایست مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. 

خدمات فیزیوتراپی

سالمندانی که در سرای سالمندان به سر می برند، در صورت نیاز به خدمات فیزیوتراپی، به سختی امکان خروج از سرا و مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را خواهند داشت. بنابراین، از جمله سرویس های مفید در سرای سالمندان، خدمات فیزیوتراپی می باشد. بدین ترتیب، سالمندان قادر خواهند بود به راحتی و بدون طی مسافت های طولانی، از خدمات فیزیوتراپی مرکز خود بهره مند شوند.