تعمیر کفپوش لمینت

تعمیر کفپوش لمینت

1399/12/17 رقیه علینقی زاده
یکی از کفپوش های پرطرفدار که برای کف سازی به کار می رود، لمینت است. به مرور زمان در اثر استفاده مکرر و تغییرات دمایی، کفپوش ها ظاهر ناخوشایندی به خود می گیرند. می توان با استفاده از ابزار تعمیر کفپوش، خراش های سطحی و عمیق روی آن را تعمیر کرد تا بتوان به مدت طولانی تری از آن استفاده کرد.

تعمیر کفپوش لمینت

امروزه برای زیباسازی محیط کار و یا فضای منزل از انواع کفپوش ها برای کفسازی استفاده می شود. کفپوش ها انواع مختلفی دارند و به مرور زمان به دلایل گوناگون آسیب می بینند. برای اینکه ظاهر فضای داخلی ساختمان به دلیل خرابی کفپوش ها ناخوشایند و زشت نشود، بهتر است به موقع برای تعمیر آن اقدام کرد. 

ابزار لازم برای تعمیر کفپوش لمینت

برای رفع و مخفی کردن آسیب های جزئی و سطحی، مارکر مخصوص کف لازم است. همچنین برای ترمیم شکاف های عمیق هم بتونه کارساز است. با استفاده از ابزار و تکنیک های ساده می توان به تعمیر کفپوش لمینت پرداخت. برای رفع آسیب های جزئی و ترمیم کف باید یک کیت از ابزارهای لازم را در اختیار داشته باشید. همچنین برای کسب نتیجه مطلوب می توان از خدمات افراد حرفه ای هم بهره برد. 

تعمیر شکاف های سطحی کفپوش لمینت

مرحله 1: قسمتی از کفپوش لمینت را که به تعمیر نیاز دارد، تمیز کنید تا هر گونه آلودگی از روی شکاف و یا خرابی کفپوش پاک شود. سپس، قسمت آسیب دیده از کف را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید. باید صبر کرد تا کف کاملاً خشک شود. 
در نظر داشته باشید که این مراحل برای شکاف های کم عمق و جزئی قابل استفاده است که با ابزارهایی مانند بتونه و مارکر قابل ترمیم باشد. اگر کف خانه یا محل کار شما شکاف های عمیق تر و آسیب های جدی تری دارد، می توانید از خدمات کف سازی برای بازسازی کف استفاده کنید.  

مرحله 2: یک کیت تعمیر کف مناسب لمینت خریداری کنید که رنگ آن با رنگ کفپوش موردنظر شما یکسان باشد. برای تعمیرات شکاف های عمیق تر بتونه ترمیم کننده و برای شکاف های جزئی و کم عمق یک مارکر مخصوص کف تهیه کنید. یک قطعه اضافی از کفپوش لمینت را با خود به فروشگاه لوازم خانگی ببرید، تا نزدیک ترین رنگ را برای ترمیم و تعمیر کفپوش لمینت انتخاب کنید. 
اگر نتوانستید رنگ نزدیک به هم پیدا کنید، می توانید چندین رنگ بتونه را با هم مخلوط کنید تا رنگی مطابق با کفپوش لمینت خود تهیه کنید. 

مرحله 3: شکاف های کوچک و کم عمق روی کفپوش لمینت را با مارکر مخصوص تعمیر کف پنهان کنید. شکاف ها را با دقت رنگ کنید. سپس به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت باید منتظر ماند تا کاملاً خشک شود. اگر همچنان شکاف ها قابل مشاهده بود، این کار را تکرار کنید. 

تعمیر شکاف های عمیق کفپوش لمینت

مرحله 1: شکاف های عمیق تر و بزرگ تر را باید با استفاده از بتونه پر کرد. مقداری از بتونه را در قسمت شکافته شده از کفپوش پخش کنید. از چاقوی بتونه برای صاف کردن آن استفاده کنید تا با سایر قسمت های کفپوش یکدست شود. سپس 1 ساعت زمان بدهید تا خشک شود. اگر خراش ها و شکاف های کفپوش لمینت خیلی عمیق است، چند لایه باریک از بتونه را بمالید تا با کف یکدست شود.
مرحله 2: اطراف را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید تا بقایای مارکر یا بتونه به خوبی پاک شود. با دقت اطراف ناحیه ترمیم شده را پاک کنید. اگر از بتونه استفاده می کنید، حتماً این کار را قبل از خشک شدن بتونه روی کف انجام دهید.
اگر به چیزی قوی تر برای تمیزکاری و نظافت کف نیاز دارید، از یک حلال تمیز کننده برای کفپوش لمینت استفاده کنید.

جایگزینی قسمت های آسیب دیده کفپوش لمینت

مرحله 1: اگر قسمتی از کفپوش نیاز به جایگزینی دارد باید مراحلی دنبال شود که در ادامه به آن ها می پردازیم. از برداشتن اطراف کفپوش آسیب دیده آغاز کنید. این کار را با دقت انجام دهید تا به قطعات سالم آسیبی وارد نشود. 
این روش تعمیر کفپوش لمینت، زمانی کارساز است که قطعات آسیب دیده کفپوش به حاشیه کل کفپوش نزدیک باشد. اگر قطعه آسیب دیده در مرکز کفپوش قرار دارد باید روش حرفه ای تری را به کار گرفت.  
مرحله 2: قطعه جدید را جایگزین کنید. صفحه یا قطعه آسیب دیده از کفپوش لمینت را با قالب یا قطعه جدید جایگزین کنید. قطعه جدید را در موقعیت دقیق آن قرار دهید. قطعه آسیب دیده را نگه دارید. چون ممکن است در تعمیرات بعدی بتوانید از آن ها برای مطابقت رنگ استفاده کنید. 
مرحله 3: سایر قطعات سالم را به جای خود برگردانید. تمام قطعات یا تخته هایی را که برداشته اید به جای خود برگردانید. از تخته هایی که تخته تعویض را احاطه کرده اند، شروع کنید. اگر اصطکاک زیادی وجود دارد، آن ها را به آرامی با چکش بر روی محل موردنظر قرار دهید. 
اگر از چکش برای قرار دادن هریک از تخته ها در جای خود استفاده می کنید، از تخته آسیب دیده که برداشته اید، به عنوان بافر بین چکش و تخته های جدید استفاده کنید تا از آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود. 

موج نو و تامین نیروی متخصص کف سازی 

اگر به خدمات حرفه ای ها نیاز دارید، می توانید تمام کار را به موج نو بسپارید. موج نو با تجربه چندین ساله در حوزه تامین نیروی انسانی ماهر، نیروهای متخصص برای تعمیر کف و بازسازی کامل خانه را در اختیار مشتریان این دسته از خدمات قرار می دهد. خدمات ارائه شده علاوه بر اینکه از پشتیبانی برخوردار است، برای کسب رضایت حداکثری مشتریان، ارزیابی و امتیازدهی نیز می شود. 

می توانید با شماره 02174402 تماس بگیرید و خدمات حرفه ای و فوری بازسازی و تعمیرات را در اولین فرصت دریافت کنید.