نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ

نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ

1399/8/13 رقیه علینقی زاده
با گسترش برج سازی در تهران، نیاز به نیروی مجرب برای نگهداری از تاسیسات فنی آن نیز رو به افزایش است. برای جلوگیری از بروز خسارات جبران ناپذیر پیشنهاد می شود با به کار گرفتن نیروی فنی و تاسیساتی، به صورت منظم به سرویس همه بخش های تاسیساتی و فنی برج پرداخت. شرکت های تامین نیرو نظیر موج نو انواع مختلف خدمات مختص برج ها را تعریف کرده و برای ارائه خدمت در اولین فرصت توسط نیروی حرفه ای آمادگی کامل دارند.

نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ


برج های بزرگ تهران با توجه به ساختار گسترده، دارای تاسیسات فنی پیچیده ای هستند. نگهداری و سرویس تاسیسات فنی برج های بزرگ به  تکنسین تاسیساتی ماهر و مجرب نیاز دارد که قادر به خواندن نقشه فنی برج باشد. رویکرد بهینه این است که همواره قبل از بروز مشکل، نشانه های آن شناسایی شده و با به کار گیری نیروی متخصص، معایب جزیی شناسایی و برطرف شود. در نتیجه، از همان ابتدا، با صرف هزینه معقول برای نگهداری موتورخانه و سایر بخش های تاسیساتی برج، از بروز خسارت های گزاف و جبران ناپذیر جلوگیری می شود. نگهداری برج های بزرگ تهران کار بسیار حساسی است که باید به نیروی حرفه ای محول شود. برای تامین نیروی مطمئن و متعهد برای نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ می توان از طریق شرکت های معتبر تامین نیرو اقدام کرد تا از تکنسین فنی و تاسیساتی با توانایی بالا و تاییدشده برخوردار شد. 


نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ چه اهمیتی دارد؟


برج های تجاری، اداری و مسکونی تهران از نظر متراژ کلی، تعداد طبقات، نقشه فنی و... تفاوت عمده ای با سایر بناها و ساختمان ها دارند. نگهداری از تاسیسات فنی برج های بزرگ در واقع آسایش و رفاه ساکنان آن را تامین خواهد کرد. چراکه با از کار افتادن تنها یکی از تاسیسات فنی موجود در برج، خلل بزرگی در سایر بخش ها ایجاد خواهد شد. اما با به کار گیری نیروی تاسیساتی برج می توان جلوی اتفاقات غیرقابل پیش بینی را گرفت. از طرفی نگهداری از تاسیسات فنی برج و سرویس مداوم آن، عمر مفید تاسیسات را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. در نتیجه پرداخت هزینه برای نگهداری تاسیسات فنی برج ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. 
برج ها دارای ساختار پیچیده و تاسیسات فنی متعددی هستند و همه این سیستم ها در طول سال به سرویس و نگهداری نیاز دارند. در ادامه به چند مورد از تاسیسات فنی برج اشاره می کنیم:


1. لوله کشی گاز
2. سیستم های تهویه مطبوع
3. لوله کشی آب سرد و گرم
4. سیستم های هوشمندسازی
5. سیستم روشنایی و بهداشتی
6. نصب و تعمیرات آسانسور
7. تاسیسات استخر و جکوزی

نیروهای تاسیساتی برج های بزرگ چه ویژگی هایی دارند؟


نیروهای تاسیساتی برج های بزرگ از توانایی جسمانی بالایی برخوردار هستند که لازمه فعالیت در فضاهای محدود و ویژه ی تاسیساتی است. از سوی دیگر برخورداری از نیرویی با مهارت های حرفه ای و تجربی نیز برای نگهداری از تاسیسات برج ها ضروری است. برخی از ویژگی های تکنسین تاسیساتی برج شامل موارد زیر است:


•    مسلط به اصول ایمنی
•    مدیریت خطرات احتمالی
•    آگاهی از اصول و دستورالعمل ها
•    مسلط به خواندن نقشه های تاسیساتی و طرح های فنی برج
•    دارای مهارت پیاده سازی، تعمیر و راه اندازی سیستم های تاسیساتی

نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ را به چه کسانی بسپاریم؟


متخصصان و تکنسین های تاسیسات فنی برج ها دارای مهارت و تجربه بالایی در این حوزه هستند. پیشنهاد می شود این وظیفه حساس به آن ها سپرده شود. با توجه به اینکه تعداد افراد مجرب در حوزه تاسیسات فنی برج های بزرگ محدود است، صاحبان برج ها به سراغ شرکت های معتبر تامین نیروی انسانی می روند. زیرا این شرکت ها تکنسین های حرفه ای را شناسایی کرده و با آموزش همه اصول و دستورالعمل ها، نیرویی با تمام مهارت های حرفه ای و اخلاقی در اختیار مشتریان محترم قرار می دهند. از این رو برج ها از طریق عقد قرارداد با این شرکت ها، از نیرویی با توانایی های تاییدشده طی زمانی کوتاه بهره مند می شوند. 

شرکت موج نو چه خدمتی برای نگهداری تاسیسات فنی برج های بزرگ ارائه می کند؟


موج نو با بیش از 12 سال سابقه در حوزه خدمات و تامین نیروی انسانی، یکی از پیشروان فعال در حوزه تامین نیروی فنی و تاسیساتی برج است. موج نو با توجه به گسترش برج سازی در تهران و لزوم تامین نیروی متناسب با نیاز برج ها، قدم به این عرصه گذاشت تا برای نیازهای برج ها، خدماتی ویژه تعریف و ارائه کند. 
برای تامین همه نیروهای برج، از نظافت برج ها گرفته تا تاسیسات، می توانید با 02174402 تماس بگیرید تا نیرویی دقیقا متناسب با نیاز برج به محل اعزام شود. کارشناسان ما مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد و قبل از عقد قرارداد به همه سوالات شما پاسخ داده می شود. تکنسین های تاسیسات فنی موج نو از فیلترهای مختلفی عبور کرده و از هر نظر مورد تایید شرکت موج نو هستند. از این رو مشتریان محترم هیچ گونه دغدغه و چالشی برای به کارگیری نیروهای حرفه ای نخواهند داشت.