مهماندار خانم

مهماندار خانم

1397/11/1 سارا سلیمان پور
مهماندار خانم نقش مهمی در روند پذیرایی از مجالس داشته و با دقت در استفاده درست از ابزار پذیرایی، می تواند نامی نیک از سالن پذیرایی مربوطه در اذهان میهمانان بر جای بگذارد. از جمله ابزار پذیرایی که بسیار پرکاربرد نیز

مهماندار خانم

مهماندار خانم نقش مهمی در روند پذیرایی از مجالس داشته و با دقت در استفاده درست از ابزار پذیرایی، می تواند نامی نیک از سالن پذیرایی مربوطه در اذهان میهمانان بر جای بگذارد. از جمله ابزار پذیرایی که بسیار پرکاربرد نیز می باشد، سینی پذیرایی می باشد. سینی ها انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربردشان، در شکل ها و اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از انواع سینی که مهماندار خانم در روند مهمانداری از مجالس می تواند استفاده کند، عبارت است از : سینی پلاستیکی که متداول ترین نوع سینی می باشد، سینی استیل، سینی طرح نقره که برای سرو نمودن شام مورد استفاده قرار می گیرد، سینی نقره ای که در مواقع خاص و در میهمانی های ویژه استفاده می شود، و در انتها سینی چوبی.  


ثبت سفارش از طریق وبسایت


مهماندار خانم و طریقه استفاده از سینی به هنگام پذیرایی از مجالس

توجه به مشخصات سینی

مهماندار خانم می بایست از سینی های سبک استفاده کند تا در روند پذیرایی از میهمانان با مشکل مواجه نگردد. همچنین، سینی های مورد استفاده در سالن های پذیرایی می بایست محکم بوده و همچنین، نسبت به حرارت نیز مقاوم باشند. تمیز کردن این سینی ها نیز می بایست راحت بوده و مهماندار خانم بتواند به راحتی آن را تمیز کرده و برای میهمانان دیگر استفاده نماید.

انتخاب سینی مناسب

مهماندار خانم می بایست به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات مهمانداری، سینی مناسبی متناسب با نوع سرویس مورد نظر انتخاب نماید. اندازه سینی می بایست با تعداد وسایل پذیرایی داخل آن تناسب داشته باشد. همچنین، مهماندار خانم به منظور سرو نمودن نوشیدنی ها، می بایست از سینی های گرد و یا مستطیلی استفاده نماید. همچنین، به هنگام سرو غذا در سالن پذیرایی، استفاده از سینی های مستطیل شکل توصیه می گردد. 

توجه به چگونگی قرار دادن وسایل پذیرایی در سینی

مهماندار خانم می بایست در ابتدا سینی را تمیز کرده و سپس به خوبی خشک نماید. وی همچنین، می بایست کف سینی را با دستمالی تمیز بپوشاند. مهماندار جهت مراسم به هنگام سرویس دهی به میهمانان می بایست بطری های نوشابه، آب معدنی و دلستر را به صورت افقی در داخل سینی قرار دهد. لوله قوری چای می بایست به سمت مرکز سینی قرار داده شود. ت.جه نمایید که نوک قوری می بایست دور از غذاها قرار داشته باشد. به منظور حفظ تعادل سینی، متخصصین شرکت خدماتی موج نو به شما مهمانداران عزیز توصیه می کنند که اقلام سنگین پذیرایی را در مرکز سینی قرار دهید.  

حمل و خالی کردن سینی به روش درست

تمامی خدمه پذیرایی اعزام شده از سوی شرکت های پذیرایی می بایست در حفظ تعادل خود به هنگام سرویس دهی به میهمانان اطمینان حاصل نمایند. پس از جمع نمودن وسایل اضافی از روی میز میهمانان، مهماندار خانم به منظور خالی نمودن سینی ابتدا می بایست وسایلی که در کنار سینی قرار دارند را خالی کرده و سپس وسایل موجود در مرکز سینی که عمدتا اقلام سنگین تری می باشند را از سینی خارج نمایند. همچنین، باقیمانده غذای میهمانان نیز می بایست جمع آوری شده و در سطل مخصوصی ریخته شود.