مهماندار جهت مراسم

مهماندار جهت مراسم

1397/11/3 سارا سلیمان پور
مهماندار جهت مراسم می بایست موارد متعددی در خصوص چگونگی مواجهه با میهمانان، چگونگی و ترتیب پذیرایی از میهمانان، نحوه چیدمان میزها و بسیاری موارد دیگر را مد نظر خود قرار دهد.

مهماندار جهت مراسم

مهماندار جهت مراسم می بایست موارد متعددی در خصوص چگونگی مواجهه با میهمانان، چگونگی و ترتیب پذیرایی از میهمانان، نحوه چیدمان میزها و بسیاری موارد دیگر را مد نظر خود قرار دهد. در این مقاله قصد داریم آراستن میزها در سالن پذیرایی را بررسی کرده و ملزومات کاری مهماندار جهت مراسم به منظور آراستن میزهای پذیرایی ومیز شام را در این سالن ها بررسی نماییم. با ما همراه باشید. 


ثبت سفارش از طریق وبسایت


مهماندار جهت مراسم و نحوه آراستن میزها در سالن پذیرایی

قرار دادن دستمال سفره بر روی میزها

مهماندار جهت مراسم می بایست در چیدن و آراستن میزهای پذیرایی نهایت دقت خود را به کار بسته و بدین ترتیب، فرایند مهمانداری از مجالس را به نحو احسن انجام دهد. از جمله مواردی که مهماندار می بایست به هنگام آماده نمودن میزهای پذیرایی و شام مد نظر خود قرار دهد، توجه به تمیز بودن دستمال سفره می باشد. همچنین، دستمال سفره می بایست آهارزده و تا شده بر روی میز قرار داده شود. به منظور زیبایی هر چه بیشتر و نیز نمایش سلیقه و هنر نیروی پذیرایی، مهماندار جهت مراسم می تواند دستمال سفره را به صورت مدل دار درست کرده و به اشکال مختلفی چون گل، پاپیون و ... درآورده و بر روی میز قرار دهد. 

شمع ها و شمعدان ها

در بسیاری از تالارها و سالن های پذیرایی از شمع بر روی میزهای پذیرایی استفاده شده و بدین ترتیب، فضای سالن شاعرانه تر و زیباتر می گردد. اعزام مهماندار جهت مراسم از سوی شرکت های پذیرایی می بایست منجر به تسهیل و بهبود فرایند پذیرایی از میهمانان شود. مهمانداران می بایست تمیز بودن شمعدان ها را چک کنند. اگر کمی شمع در داخل شمعدان باقی مانده، می بایست آن را خارج کنید و یا با فندک و یا کبریت، آن را حرارت دهید تا کاملا آب شود. از این شمع می توانید به عنوان بستر و پایه شمع جدید استفاده نمایید. مهماندار جهت مراسم برگزار شونده در سالن پذیرایی، می بایست شمع جدید را بر روی شمع آب شده قرار داده و کمی فشار دهد تا جای آن به خوبی محکم شود.  

گلدان

درخواست مهماندار جهت مراسم می تواند به منظور زیباسازی سالن پذیرایی و بهره مندی از سلیقه وی نیز صورت پذیرد. از جمله اقلامی که مهماندار می تواند به منظور هر چه زیباتر نمودن سالن پذیرایی بر روی میزها استفاده نماید، گلدان های گل طبیعی و مصنوعی می باشد. این گلدان ها می بایست تمیز باشند و مهمانداران سالن می بایست مرتبا گل های منوعی را با دستمالی نمدار تمیز کرده و در خصوص گل های طبیعی نیز می بایست برگ های اضافی و پوسیده را جدا کرده و کمی آب بر روی گلبرگ ها اسپری نمایند تا شادابی و طراوت آنها حفظ شود.  

چاشنی ها

به هنگام مهمانداری از مجالس، خدمه پذیرایی می بایست تمامی موارد لازم جهت پذیرایی را بر روی میزها قرار دهند. از موارد ضروری در میز شام، نمک، فلفل، انواع سس شامل سس سفید، سس قرمز، سس خردل، سس کچاپ و بسیاری چاشنی های دیگر می باشد. علاوه بر ضرورت قرار دادن این چاشنی ها بر روی میز شام، توجه به تمیز بودن ظروف این چاشنی ها نیز از مسئولیت های مهماندار جهت مراسم می باشد. لازم به ذکر است که ظروف مربوط به چاشنی ها را می بایست پس از هر مراسم مجددا پر نموده و همچنین، این ظروف می بایست در شرایطی مطلوب و به دور از نور زیاد، رطوبیت بالا و همچنین، گرما نگهداری شوند. همچنین، چاشنی هایی که در اختیار میهمانان قرار می دهید، می بایست تازه بوده و به تاریخ مصرف آنها توجه نمایید. 

زیر سیگاری

اگر چه سیگار کشیدن در فضای دربسته و در حضور سایر مدعوین، عمل ناپسندی می باشد، اما توصیه می شود که در صورت استخدام مهماندار جهت مراسم، قرار دادن زیرسیگاری بر روی میزهای پذیرایی را نیز در دستور کار وی قرار دهید. لازم به ذکر است که مهماندارن می بایست زیرسیگاری ها را در حین برگزاری مراسم مرتبا خالی نموده و به نظافت زیرسیگاری ها و به ویژه زیرسیگاری های بلوری اهمیت داده و آنها را مرتبا شسته و تمیز نگه دارند.