موسسات خدماتی

موسسات خدماتی

1398/8/11 سارا سلیمان پور
موسسات خدماتی بسته به نوع مجوز کسب شده از وزارت کار و امور اجتماعی، به ارائه خدمات نظافت، خدمات مراقبت از سالمند و کودک ، خدمات اعزام باغبان و طراحی و نگهداری فضای سبز، خدمات تشریفات و پذیرایی،

موسسات خدماتی

موسسات خدماتی بسته به نوع مجوز کسب شده از وزارت کار و امور اجتماعی، به ارائه خدمات نظافت منزل ، خدمات مراقبت از سالمند و کودک ، خدمات اعزام باغبان و طراحی و نگهداری فضای سبز، خدمات تشریفات و پذیرایی، خدمات رزرو سرای سالمندان و بسیاری سرویس های دیگر به مشتریان خود می پردازند. اما موسسات خدماتی در ابتدا می بایست مخاطبین خود را با سوابق کاری موسسه مربوطه آشنا نموده و محدوده خدمات خود را برای آنها مشخص نمایند. در ادامه فرایند برقراری ارتباط میان موسسات خدماتی و مشتریان مطرح خواهد شد. 

موسسات خدماتی و نحوه سرویس دهی به مشتریان

شناساندن خدمات به مخاطبین

صاحبان موسسات خدماتی پیش از سرویس دهی به مشتریان می بایست در وهله اول نخست سعی در شناساندن خود و خدمات خود به مخاطبین نمایند. بدین منظور، موسسات خدماتی می توانند از ابزارهایی چون تبلیغات استفاده نمایند. روش های مختلفی برای تبایغات وجود دارند که از جمله آنها می توان به استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات تلویزیونی، پخش تراکت، تبلیغات در فضای مجازی و ... اشاره نمود. این تبلیغات می بایست واقعی بوده و خدمات و سرویس های شرکت را تا حد ممکن به مخطبین معرفی نماید. 

ایجاد مجاری ارتباطی با مشتریان

موسسات خدماتی می بایست به منظور نزدیک شدن به مشتریان و آشنایی هر چه بیشتر با سلیقه آنها، به ایجاد مجاری ارتباطی با مخاطبین خود بپردازند. از جمله این مجاری می توان به ایجاد حساب کاربری و صفحه در شبکه های اجتماعی چون فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین و پیام رسان هایی چون تلگرام، واتس اپ، رایچت و ... اشاره نمود. از دیگر راه های ارتباطی میان موسسات خدماتی و مشتریان آنها می توان به وبسایت موسسه و اپلیکیشن موبایل آنها اشاره نمود. با استفاده از این ابزارها مشتریان می توانند سوال ها، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص سرویس های مختلف و نیروهای متخصص مطرح نمایند. کارشناسان شرکت نیز با بررسی نظرات مردم، می توانند در جهت بهبود خدمات رسانی به مشتریان گام بردارند.   

اعزام نیرو به منازل مشتریان

پس از طی تمامی مراحل فوق، نوبت به سرویس دهی به مشتریان فرا می رسد. موسسات خدماتی می بایست سفارش های ثبت شده مشتریان در وبسایت، تلگرام، اپلیکیشن ( دانلود اپلیکیشن سرویک ) و ... را بررسی نموده و سپس، بر اساس نیاز مشتریان، اقدام به اعزام نیروی متخصص به منازل آنها نمایند. اعزام نظافتچی، باغبان، نیروی تاسیساتی، پرستار کودک، پرستار سالمند و بسیاری نیروهای متخصص دیگر، همه و همه در زمره خدمات اعزام نیرو به منازل مشتریان می باشد.