پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی تمیز کردن لکه رب گوجه فرنگی لکه گوجه فرنگی

پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی تمیز کردن لکه رب گوجه فرنگی لکه گوجه فرنگی

1398/2/16 سارا سلیمان پور
پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی در زندگی روزمره و در فرایند نظافت منزل همه ما موثر می باشد. لکه گوجه فرنگی خیلی سخت پاک می شود و اگر پاک شود اثرش به جا می ماند. اما ما در این مقاله میخواهیم به شما...

پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی

پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی در زندگی روزمره و در فرایند نظافت منزل همه ما موثر می باشد. در سری مقالات " از بین بردن انواع لکه " و نیز " پاک کردن انواع لکه لباس "، به چگونگی پاک کردن لکه های ایجاد شده بر روی لباس های مختلف اشاره نمودیم. در این مقاله قصد داریم تا پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی از لباس ها و وسایل منزل را مورد بررسی قرار دهیم. 

پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی از سطوح مختلف

لباس و پارچه

به هنگام آشپزی و پخت و پز، به کرّات این اتفاق می افتد که لباس شما در اثر پریدن آب گوجه فرنگی بر روی آن، لکه دار شود. در این حالت اگر رنگ لباستان سفید باشد، عمدتا برآشفته شده و لباس لکه دار شده را برای همیشه کنار خواهید گذاشت. اما با کمک مشاورین شرکت خدماتی نظافتی موج نو دیگر نیاز نیست نگران لکه البسه خود باشید. به منظور پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی می توانید لباس خود را برگردانده و لکه را از پشت با آب سرد بشویید. سپس کمی ماده شوینده بر روی قسمت لکه دار ریخته و به مدت چند دقیقه آن را به حال خود رها نموده و پس از آن، لباس خود را شستشو نمایید. در مرحله بعدی پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی می توانید تکه اسفنجی را آغشته به کمی سرکه کرده و بر روی لکه لباستان مالیده و در انتها، آن را به خوبی با آب بشویید.  

فرش و موکت

پاک کردن لکه رب گوجه فرنگی از روی فرش و موکت با استفاده از روش های خانگی نیز از جمله دستورالعمل هایی است که کاربران زیادی را در فضای مجازی به دنبال خود می کشاند. بدین منظور می توانید کمی مایع ظرفشویی را در مقداری آب ریخته و سپس، دستمال تمیزی را داخل این محلول فرو کرده و سپس، بر روی لکه بمالید. این عمل را آنقدر تکرار کنید تا لکه به خوبی از بین رود. 

اگه نیاز به خدمات نظافت دارید وارد لینک بشید یا اپلیکیشن سرویک رو از اینجا دانلود کنید. دانلود اپلیکیشن سرویک

مبل و صندلی

اگر مبلمان و یا پارچه تشک صندلی منزلتان دچار لکه رب گوجه شد، جای هیچ گونه نگرانی نیست. می توانید در ظرفی حاوی آب سرد، کمی مایع ظرفشویی ریخته و سپس، با استفاده از تکه اسفنجی محلول فوق را بر روی قسمت لکه دار مبلمان و یا صندلی های خود بمالید. سپس، اسفنج را شسته و قسمت مزبور را با استفاده از اسفنج خیس، تمیز نمایید. در انتها می بایست با استفاده از سشوار، قسمت مورد نظر را خشک کنید.