نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل

نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل

1398/11/9 سارا سلیمان پور
تمیز کردن وسایل منزل امری ضروری در فرایند نظافت منزل می باشد. در مقاله گذشته با عنوان نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش اول) به مواردی درباره چگونگی تمیز کردن مخلوط کن، نظافت اجاق گاز، شیشه های منزل و سینک ظرفشویی آشپزخانه اشاره نمودیم.

نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش دوم)

تمیز کردن وسایل منزل امری ضروری در فرایند نظافت منزل می باشد. در مقاله گذشته با عنوان نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش اول) به مواردی درباره چگونگی تمیز کردن مخلوط کن، نظافت اجاق گاز، شیشه های منزل و سینک ظرفشویی آشپزخانه اشاره نمودیم. در این مقاله تمیز کردن وسایل منزل از منظری دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تمیز کردن وسایل منزل

قابلمه سوخته

از بین بردن سوختگی قابلمه ها پس از آشپزی، از مراحل مهم تمیز کردن وسایل منزل می باشد. بدین منظور می توانید داخل دیگ یا قابلمه مورد نظر را با آب پر کرده و کمی سرکه و جوش شیرین را نیز به آن اضافه نمایید. سپس، قابلمه مزبور را روی اجاق گاز قرار داده و به مدت 10 الی 15 دقیقه شعله زیر آن را روشن نمایید. پس از طی این مراحل خواهید دید که آثار سوختگی به کلی از بین خواهد رفت. 

ظروف چینی

اگر می خواهید لکه ظروف چینی خود را از بین ببرید، به شما توصیه می کنیم که دستمالی را خیس کرده و سپس کمی جوش روی آن ریخته و بر روی ظروف خود بکشید. سپس، می توانید چینی جات خود را آبکشی نموده و نسبت به تمیز شدن آن اطمینان حاصل نمایید. 

ضدعفونی کردن وسایل آشپزخانه

همان طور که می دانید، نظافت آشپزخانه از مهم ترین مراحل نظافت منزل بوده و تاثیر بسزایی بر سلامت ساکنین منزل دارد. تمیز کردن وسایل منزل شامل نظافت سطح اُپن، دیوارها و همچنین، ظروف و لوازم خانگی مورد استفاده در آن نیز می گردد. به دلیل گرم بودن فضای داخلی آشپزخانه و نیز تجمع بخارات حاصل از پخت و پز در این مکان، امکان رشد انواع قارچ و باکتری در آن وجود داشته و نیز ممکن است در اثر بی توجهی به نظافت آشپزخانه ، این مکان به محلی برای تجمع سوسک ها و سایر حشرات موذی تبدیل شود. به منظور پیشگیری از این امر، می بایست برای آشپزخانه منزل خود برنامه نظافتی زمانبندی شده و منسجمی در نظر بگیرید. 

تهیه محلول ضدعفونی

 برای تمیز کردن وسایل منزل می توانید محلولی خانگی درست کرده و هنگام انجام خدمات نظافت ، از آن استفاده نمایید. شرکت خدماتی نظافتی موج نو فرمولی بدین شرح را به شما عزیزان توصیه می نماید : مقداری صابون مایع، مقداری جوش شیرین و مقداری الکل را در ظرفی مملو از آب گرم ریخته و خوب به هم بزنید. اکنون می بایست از تکه ابری استفاده کرده و محلول فوق را با استفاده از آن بر روی سطوح مختلف آشپزخانه منزل خود بکشید.پس از گذشت چند دقیقه، همان ابر را شسته و با آن سطوح مورد نظر را پاک کنید. در انتها می توانید با پارچه ای نخی تمامی سطوح و وسایل مزبور را خوب خشک نمایید.