نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش سوم)

نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش سوم)

1398/8/6 سارا سلیمان پور
آشنایی با وسایل منزل و تسلط بر روشهای مختلف تمیز نمودن آنها از ملزومات نظافت خانه می باشد. در مقاله " نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش دوم) " به روش تمیز کردن قابلمه سوخته، چینی جات و سطوح آشپزخانه اشاره نمودیم.

نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش سوم)

آشنایی با وسایل منزل و تسلط بر روشهای مختلف تمیز نمودن آنها از ملزومات نظافت خانه می باشد. در مقاله " نکاتی در خصوص تمیز کردن وسایل منزل (بخش دوم) " به روش تمیز کردن قابلمه سوخته، چینی جات و سطوح آشپزخانه اشاره نمودیم. در این مقاله روش تمیز کردن تعدادی دیگر از لوازم منزل را خدمت شما ارائه خواهیم نمود. 

وسایل منزل و نکاتی در خصوص تمیز نمودن آنها

کتری و سماور

به هنگام نظافت آشپزخانه ، چگونگی تمیز نمودن ظروف چینی و قابلمه ها، نظافت اجاق گاز، توجه به پاکیزگی و نظافت سینک ظرفشویی، نظافت یخچال و بسیاری موارد دیگر را می بایست مورد توجه خود قرار دهید. نحوه تمیز کردن کتری و سماور که از مهم ترین وسایل منزل می باشند نیز از کاربردی ترین نکات در نظافت خانه می باشد. برای جرمگیری از کتری و سماورتان می توانید مقداری آب و سرکه داخل آنها ریخته و سپس، آنها را روشن نمایید و اجازه دهید تا آب آنها کمی بجوشد. سپس، محتویات داخل آنها را خالی کرده و آب خالص داخل سماور و یا کتری ریخته و آب را بجوشانید. بسته به میزان جرم داخل این لوازم، می توانید این عمل را چند مرتبه تکرار نمایید.

طلا و نقره

از جمله وسایل منزل ، ظروف و یا جواهرات از جنس طلا و یا نقره می باشد. توصیه می کنیم که انگشتر و یا ظروف نقره خود را از قرار گرفتن در مجاورت مواد سفیدکننده دور نگه دارید. به هنگام نظافت منزل و شستشوی ظروف، جواهرات و به ویژه انگشتر نقره خود را از دستتان خارج کنید تا رنگ آنها تغییر نکند. اگر انگشترنقره تان سیاه شد، آن را داخل ظرفی مملو از آب نمک انداخته و پس از چند دقیقه آن را خارج نموده و چندین مرتبه بر روی فرش منزلتان بکشید. بدین ترتیب، انگشترتان رنگ اولیه خود را باز خواهد یافت. جواهرات دیگر خود را که از جنس طلا می باشند و رنگ آنها تغییر پیدا کرده را در ظرفی حاوی آب، مایع ظرفشویی و پودر لباسشویی انداخته و سپس، ظرف مزبور را روی اجاق گاز گذاشته و زیر آن را روشن نمایید. وقتی که آب به جوش آمد، می توانید شعله گاز را خاموش نمایید. 

فرش و موکت

تمیز کردن فرش و موکت نیز به هنگام انجام خدمات نظافت بسیار اهمیت داشته و مانند سایر وسایل منزل دارای ابزار و فرمول های ویژه ای می باشد. توصیه شرکت خدماتی نظافتی موج نو به شما عزیزان به هنگام نظافت فرش و موکت این است که مقداری خمیر ریش بر روی قسمتی که لکه دار شده بمالید و سپس آن قسمت را با آب شستشو نمایید. روش دیگر پیشنهادی این مجموعه به شما بدین صورت است که مقداری جوش شیرین بر روی قسمت مورد نظر ریخته و به خوبی بمالید و اجازه دهید چند ساعت به آن حالت باقی بماند. سپس، پود جوش شیرین را با استفاده از جاروبرقی جمع کرده و فرش خود را تمیز نمایید.