تمیز کردن انواع آباژور

تمیز کردن انواع آباژور

1398/6/4 سارا سلیمان پور
تمیز کردن انواع آباژور از جمله موارد کاربردی و ترفندهایی است که در خانه داری و فرایند نظافت منزل بسیار موثر واقع می گردد. آباژورها وسایلی هستند که ما را از فرو رفتن در تاریکی مطلق به هنگام خواب نجات داده و همچنین، استفاده از آباژور مطالعه پیش از خواب را نیز برای همه ما دلپذیر می نماید

تمیز کردن انواع آباژور

تمیز کردن انواع آباژور از جمله موارد کاربردی و ترفندهایی است که در خانه داری و فرایند نظافت منزل بسیار موثر واقع می گردد. آباژورها وسایلی هستند که ما را از فرو رفتن در تاریکی مطلق به هنگام خواب نجات داده و همچنین، استفاده از آباژور مطالعه پیش از خواب را نیز برای همه ما دلپذیر می نماید. همچنین، آباژور، می تواند مصرف برق اتاق خواب را کاهش داده و تاثیر بسزایی در زندگی اقتصادی ما خواهد گذاشت. بنابراین، تمیز نگه داشتن آباژور و توجه به پاکیزگی آن از موارد مهم در نظافت اتاق خواب محسوب می گردد. 

روش های تمیز کردن انواع آباژور 

آباژور پلاستیکی

تمیز کردن انواع آباژور شامل آباژورهای پلاستیکی، کاغذی و ... می گردد. به منظور نظافت آباژورهای پلاستیکی، می توانید محلولی متشکل از آب ولرم و صابون تهیه نمایید. سپس، می بایست دستمالی را به ین محلول آغشته نموده و بر روی آباژور پلاستیکی بکشید. سپس دستمال تمیزی را با آب خیس کرده و بر روی قسمتهای کفدار بکشید. در انتها نیز می توانید آباژور خود را با استفاده از یک پارچه تمیز خشک نمایید. 

آباژور مخملی

تمیز نمودن آباژور مخملی، از دیگر مواردی است که در فرایند تمیز کردن انواع آباژور مطرح می باشد. بدین منظور، می توانید از برسی نرم استفاده نموده و گرد و غبار آباژور را برطرف نمایید. روش دیگر تمیز کردن آباژورهای مخملی، استفاده از جاروبرقی به منظور مکش گرد و غبار می باشد. لازم به ذکر است که جاروی برقی مزبور می بایست مکشی داشته باشد که به آباژور لطمه وارد نگردد. 

آباژور کاغذی

به منظور تمیز کردن انواع آباژور، به سراغ نوع کاغذی آن می رویم. این نوع از آباژورها نمی بایست با پارچه مرطوب و نمدار تمیز کرد. می بایست پیش از اینکه این آباژورها دچار آلودگی عمیق شوند، می بایست به صورت روزانه با یک دستمال تمیز و خشک، آباژور کاغذی خود را تمیز نمایید. بدین ترتیب، گرد و غبار آن به کلی از بین خواهد رفت. اما اگر آلودگی عمیق بوده و آباژور کاغذی منزلتان دچار لکه شده باشد، می توانید لامپ را از داخل آن خارج کرده و سپس با استفاده از یک مدادپاک کن نرم، به دقت قسمت های آلوده را پاک کنید.