نحوه شستشوی انواع پارچه (بخش اول)

نحوه شستشوی انواع پارچه (بخش اول)

1399/1/29 سارا سلیمان پور
تسلط بر نحوه شستشوی انواع پارچه و همچنین، آشنایی با پاک کردن انواع لکه لباس، از جمله نکات ریز خانه داری محسوب شده و می تواند بسیاری از مردم را در زندگی روزمره یاری نماید.

نحوه شستشوی انواع پارچه (بخش اول)

تسلط بر نحوه شستشوی انواع پارچه و همچنین، آشنایی با پاک کردن انواع لکه لباس، از جمله نکات ریز خانه داری محسوب شده و می تواند بسیاری از مردم را در زندگی روزمره یاری نماید. در ادامه به بیان و بررسی تعدادی از پارچه ها و چگونگی شستشی آنها می پردازیم. 

نحوه شستشوی انواع پارچه

البسه کشی، استرج و بافتنی

نکته مهمی که در نحوه شستشوی انواع پارچه به ویژه پارچه های کشی، بافتنی و استرج می بایست مد نظر خود قرار دهید، پرهیز از آویزان کردن این البسه از طناب و یا رخت پهن کن می باشد. زیرا این امر باعث می شود که لباس شکل و فرم اولیه خود را از دست داده و بافت آن نیز شل شود. راهکاری که بدین منظور ارائه می نماییم، این است که لباسهای خود را پس ز شستشو در داخل سبدی قرار دهید تا خشک شوند. این روش، به حفظ فرم لباس کمک می نماید. 

چرم

تمیز کردن چرم نیز بسیار مهم بوده و از حساسیت های بسیاری برخوردار می باشد. پیش از اقدام به استفاده از پاک کننده های مخصوص محصولات چرمی، توصیه می کنیم که در ابتدا دستمال نرمی تهیه کرده و آن را کمی مرطوب نمایید. سپس، از این دستمال برای از بین بردن گرد و غبار موجود بر روی لباس و یا سایر محصولات چرمی خود استفاده نمایید. 

" خدمات نظافت منزل در موج نو "

جوراب

نحوه شستشوی انواع پارچه، شامل تمیز نمودن جوراب نیز می شود. عمدتا پس از پوشیدن جوراب و قرار دادن پای خود در کفش، متوجه می شوید که جورابتان رنگ گرفته است. به منظور اجتناب از بروز این مشکل، می بایست بلافاصله پس از خارج نمودن جوراب از پایتان، آن را با آب و سابون بشویید تا رنگ نگیرد. 

ملحفه

در بررسی نحوه شستشوی انواع پارچه، می بایست ملحفه ها را نیز مد نظر خود قرار دهید. به منظور پیشگیری از آسیب وارد شدن به تار و پود ملحفه و از دست رفتن رنگ آن، توصیه می کنیم که از صابون رنده شده و یا پودر صابون برای شستن ملحفه های خود استفاده نموده و از مواد شوینده موجود در بازار استفاده ننمایید. 

دستمال آشپزخانه

مورد دیگری که در نحوه شستشوی انواع پارچه می توانیم به آن اشاره نماییم، شستشوی دستمال های آشپزخانه می باشد. شستشوی این دستمال ها به دلیل کوچک بودن، کمی دشوار بوده و به منظور تسهیل فرایند شستشو، به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا تمامی دستمال های آشپزخانه خود را در کیسه ای پارچه ای قرار داده و سپس، کیسه مزبور را در ماشین لباسشویی قرار دهید تا شسته شود.