از بین بردن لکه چای

از بین بردن لکه چای

1398/8/14 سارا سلیمان پور
از بین بردن لکه چای از جمله مشکلاتی است که بسیاری از ما ایرانی ها به دلیل علاقه زیاد به نوشیدن چای، با آن مواجه می باشیم. در سری مقالات پاک کردن انواع لکه لباس، به روش های از بین بردن انواع لکه  از جمله لکه آبگوشت، خون، تخم مرغ، قیر، چسب و ... اشاره نمودیم.

از بین بردن لکه چای 

از بین بردن لکه چای از جمله مشکلاتی است که بسیاری از ما ایرانی ها به دلیل علاقه زیاد به نوشیدن چای، با آن مواجه می باشیم. در سری مقالات پاک کردن انواع لکه لباس، به روش های از بین بردن انواع لکه  از جمله لکه آبگوشت، خون، تخم مرغ، قیر، چسب و ... اشاره نمودیم. در این مقاله به دلیل مصرف زیاد چای در زندگی روزمره مردم جامعه، قصد داریم به طور ویژه از بین بردن لکه چای را از لباس های الیاف پنبه ای و الیاف مصنوعی مورد مطالعه قرار دهیم. ( نظافت منزل)

از بین بردن لکه چای از روی لباس های مختلف

لباس های الیاف پنبه ای

به منظور از بین بردن لکه چای از روی لباس های دارای الیاف پنبه ای می توانید بدون در نظر گرفتن رنگ لباس، بلافاصله پس از رنگ گرفتن لباس، آن را با آب ولرم شستشو نمایید. اگر نتیجه دلخواهتان حاصل نشد، می توانید در مرحله بعد، ابتدا قسمت مورد نظر را با آب سرد شسته و سپس، با آب بشویید. اگر همچنان لکه مزبور به جا مانده بود، می توانید به منظور از بین بردن لکه چای، لباس خود را با پودر لباسشویی و آب بشویید. در نهایت پس از طی تمامی مراحل فوق، می توانید از آب ژاول به منظور لکه زدایی لباس خود استفاده کرده و از پاک شدن آن اطمینان حاصل نمایید. 

لباس های الیاف مصنوعی

همان طور که می دانید، بسیاری از البسه موجود در فروشگاه های پوشاک، از الیاف مصنوعی تشکیل شده اند و زمانی که ما به عنوان خریدار، این لباس ها را انتخاب و خریداری می نماییم، می بایست روش پاک کردن انواع لکه و به ویژه از بین بردن لکه چای را از روی آنها فرا بگیریم تا در صورت ریختن غذا، چای، قهوه، شکلات و سایر مواد بر روی لباسمان، قادر به کنترل شرایط و پاکسازی قسمت مورد نظر باشیم.  

اگر بر روی لباس الیلف مصنوعی شما چای ریخت، جای هیچ گونه نگرانی نیست. شما می توانید با ریختن تنها چند قطره آبلیمو بر روی لباس خود و سپس پاک کردن آن با استفاده از تکه ای پنبه، لباستان را به کلی تمیز نمایید. لازم به ذکر است که در خصوص لباسهای پشمی و ابریشمی، قبل از اقدام به از بین بردن لکه چای، می بایست در ابتدا لباستان را با آب سرد بشویید. در مرحله بعد می توانید از مقداری آب اکسیژنه استفاده نموده و بدین ترتیب، فرایند لکه زدایی را تکمیل کنید.