از بین بردن لکه قهوه

از بین بردن لکه قهوه

1398/8/1 سارا سلیمان پور
به منظور از بین بردن لکه قهوه می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که برخی از آنها در این مقاله بیان می گردند. 

از بین بردن لکه قهوه 

به منظور از بین بردن لکه قهوه می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که برخی از آنها در این مقاله بیان می گردند. 

روش های از بین بردن لکه قهوه

استفاده از آب سرد

در این روش می توانید آب سرد را از پشت قسمتی که لکه دار شده، بر روی لباس بریزید. اگر آب را مستقیما بر روی لکه بریزید، منجر به پخش شدن آلودگی شده و همچنین، اگر از آب گرم استفاده کنید و یا پارچه و پنبه را بر روی قسمت مزبور فشار دهید، این عمل منجر به تثبیت لکه خواهد شد. 

سرکه

در این روش به منظور از بین بردن لکه قهوه، می توانید در ابتدا قسمت مورد نظر خود را به مایع ظرفشویی آغشته نموده و سپس، به جای آب، لباس خود را با سرکه بشویید. به دلیل اسیدی بودن ماهیت قهوه و سرکه، این روش بسیار کارامد می باشد.  

آبلیمو

اگر قهوه ای که بر روی لباستان ریخته، تلخ باشد، می توانید کمی آبلیمو بر روی آن ریخته و سپس آبکشی نمایید. اما اگر قهوه شیرین بود، می بایست در ابتدا قسمت مورد نظر را آبکشی نموده و سپس از آبلیمو استفاده نمایید. علت این امر این است که آبلیمو با شکر وارد واکنش شیمیایی شده و ممکن است نتجیه این واکنش، تولید لکه ای جدید باشد. 

پودر لکه بر

امروزه بسیاری از کارخانجات تولیدکننده مواد شوینده، محصولی به نام لکه بر تولید می نمایند. این محصول را می توانید هم به صورت دستی استفاده نموده و بر قسمت مورد نظر از لباس خود بریزید و یا می توانید در ماشین لباسشویی خود و در قسمت پودر، کمی پودر لکه بر بریزید.  پس از شستشو، خواهید دید که لکه های لباستان به کلی از بین رفته اند. 

سفیده تخم مرغ

راهکار دیگری که به منظور از بین بردن لکه قهوه پیشنهاد می کنیم، استفاده از سفیده تخم مرغ به صورت همزده می باشد. سپس کمی آب گرم به سفیده مزبور اضافه نموده و با استفاده از اسفنج، ترکیب فوق را بر روی قهوه بمالید. در انتها لباس خود را آبکشی نمایید. 

جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین، از دیگر ابزارهای از بین بردن لکه قهوه از روی لباس می باشد. بدین منظور، می توانید تکه پارچه ای را خیس کرده و آغشته به کمی جوش شیرین نمایید. سپس، پارچه فوق را بر روی لباس خود بکشید تا قسمت مورد نظرتان به کلی پاک و تمیز گردد. لازم به ذکر است که اصولا استفاده از جوش شیرین، به منظور پاک کردن تمامی انواع لکه از روی البسه موثر می باشد.