اعزام مهماندار آقا

اعزام مهماندار آقا

1397/10/1 سارا سلیمان پور
اعزام مهماندار آقا و اعزام مهماندار خانم دو سرویس پرمخاطب شرکت خدماتی پذیرایی موج نو در حوزه پذیرایی از مجالس و اعزام مهماندار می باشد. ارائه برخی خدمات تشریفات و پذیرایی در حیطه مسئولیت های مهماندار آقا بوده و برخی دیگر از خدمات نیز در حیطه مسئولیت های نیروی خدماتی خانم قرار می گیرد.

اعزام مهماندار آقا

اعزام مهماندار آقا و اعزام مهماندار خانم دو سرویس پرمخاطب شرکت خدماتی پذیرایی موج نو در حوزه پذیرایی از مجالس و اعزام مهماندار می باشد. ارائه برخی خدمات تشریفات و پذیرایی در حیطه مسئولیت های مهماندار آقا بوده و برخی دیگر از خدمات نیز در حیطه مسئولیت های نیروی خدماتی خانم قرار می گیرد. برخی ملزومات رفتاری و ظاهری مهماندار آقا به شرح زیر می باشد : 

اعزام مهماندار آقا و ملزومات وی

ظاهری آراسته

زمانی که مشتریان درخواست اعزام مهماندار آقا از شرکت خدماتی پذیرایی می نمایند، مهماندار مزبور می بایست در وهله اول با ظاهر خود، سعی در جلب رضایت مشتری نماید. مهماندار آقا می بایست صورت خود را اصلاح نموده و موی سر خود را نیز دائما مرتب نگه دارد. وی می بایست علاوه بر نظافت موهای خود، به طول و مدل موی خود نیز اهمیت داده و از مدل موهای غیرمتعارف استفاده ننماید. استفاده از لباس فرم و همچنین، توجه به تمیز بودن این لباس، از دیگر ملزوماتی است که مهماندار آقا می بایست مورد توجه خود قرار دهد. 

تعظیم در مقابل میهمانان 

اعزام مهماندار آقا به منظور تسریع و بالا بردن سطح کیفی پذیرایی از مدعوین صورت می پذیرد. بنابراین، رعایت تمامی اصول احترام به میهمانان و رعایت ادب در مقابل آنها از دیگر ملزومات مهمانداران اعزامی می باشد. علاوه بر رعایت ادب در کلام و چگونگی صحبت کردن با میهمانان، نیروهای پذیرایی همچنین، می بایست در حرکات بدن خود نیز ادب و احترام به میهمانان را بروز دهند. از جمله رفتارهایی که مهمانداران می توانند به منظور ادای احترام به مدعوین در مجالس مختلف از خود بروز دهند، تعظیم کردن در مقابل آنها به هنگام سرویس دهی می باشد. در صورت گفتگو با حاضرین در مجلس و گوش فرا دادن به درخواست های آنها، مهماندار اعزامی می بایست دست چپ خود را پشت خود قرار داده و سپس به حالت تعظیم، به درخواست های میهمانان گوش فرا دهد.    

کمک به حمل بار مسافران در هتل ها

همان طور که در مقالات پیشین اشاره شد، اعزام مهماندار آقا به هتل ها ، از جمله خدماتی است که شرکت خدماتی پذیرایی به مشتریان خود ارائه می نماید. از جمله وظایفی که مهمانداران اعزامی به هتل ها در خصوص مسافرین بر عهده دارند، خوشامدگویی به آنها و سپس، حمل بار و چمدان های مسافرین به اتاق آنها می باشد. مهمانداران همچنین، می بایست اتاق مسافران را پیش از حضور آنها آماده نموده تا مسافران بتوانند با خیالی آسوده به استراحت در اتاق خود پرداخته و خستگی سفر را از تن به در کنند.